לעשות אהבה אחרי לידה בכיף אבל בהדרגה בעזרת דורקס

כל לידה, ולא רק זאת הראשונה, מובילה לשינויים דרמטיים בחיים של כל אישה וגם לתמורות פיזיות משמעותיות בגוף שלה, ובאופן טבעי גם חיי המין מושפעים.

למעשה, לא מעט נשים מדווחות שהפעם הראשונה אחרי הלידה הייתה כמו הפעם הראשונה בחיים, בעיקר מבחינת הלחץ – אבל יש גם בשורות טובות: עם מודעות למה כדאי לעשות ומה לא, ואם נערכים נכון לקראת שובו של הסקס, אפשר ליהנות ממנו, ואפילו מאוד.

למדו עוד על הנושא ובדקו את הטיפים של דורקס בלחיצה כאן.

מתי להתחיל שוב לקיים יחסי מין?

לידה היא אירוע מרגש מאוד אבל גם חוויה טראומתית לגוף האישה, ועל כן באופן עקרוני יש להימנע מסקס במשך 6 שבועות.

יחד עם זאת חשוב להתייחס גם לפן הרגשי, וישנן לא מעט נשים שמבחינתן גם אחרי חודש וחצי סקס לא בא בחשבון. לפעמים הסיבה לכך היא תשישות עקב הטיפול בתינוק, לפעמים הסימנים שחרץ ההיריון בגוף מובילים לדימוי עצמי נמוך והאישה מרגישה שכל עוד היא לא "חוזרת לעצמה" היא לא מספיק סקסית ולכן נמנעת מקיום יחסי מין, וישנם גם מקרים שבהם האישה סובלת מיובש בנרתיק בעקבות הלידה – זיהוי נכון של הסיבה להימנעות מסקס לאורך תקופה ממושכת מדי וניסיון למצוא פתרון, בנחישות אבל ברגישות מקסימלית, עשויים לקצר את ההמתנה לשובו של הסקס.

בכל מקרה, אל תשכחו שגם בלי יחסים מלאים, עדיין חיבוקים ונשיקות יתקבלו בברכה.

איך להבטיח שהסקס לא יכאב?

לפעמים החזרה לקיום יחסי מין אחרי הלידה מלווה בכאבים של ממש עבור האישה.

הסיבות העיקריות לכך הן: זיהום בנרתיק, דלקת נרתיקית, יובש בנרתיק, כאבים באזור התפרים (גם הרבה אחרי שאלה הוסרו) וגם וגיניסמוס משני (כיווץ בלתי רצוני של שרירי הנרתיק עקב לחץ או חרדה).

כדי למנוע כאבים ולהבטיח מקסימום הנאה חשוב לאבחן במדויק את הגורם לכאב. לזיהומים ודלקות ישנו טיפול תרופתי מתאים, אם הבעיה היא יובש בנרתיק ניתן להשתמש בחומרי סיכה או בקונדומים משומנים של דורקס למשל, עבור כאבים באזור התפרים הפיתרון הוא עיסוי פרינאום (שמומלץ באופן כללי הן לקראת הלידה והן לאחריה), ולנשים הסובלות מווגיניסמוס הטיפול משלב פיזיותרפיה עם התייחסות לפן הרגשי ואיון החרדות.

לא בלי דורקס

סביר להניח שכניסה מחודשת להריון מיד אחרי הלידה אינה משאת נפשם של רוב ההורים הטריים. גלולות למניעת הריון עלולות ליצור שיבושים הורמונליים, שכן הגוף של האישה עדיין לא חזרה לשגרה מלאה, ועל כן אמצעי המניעה המומלצים הם קונדומים, ובפרט כאמור כאלה שמכילים חומרי סיכה כמו קונדומים משומנים של דורקס.

תקשורת פתוחה ומקרבת

אזורים שונים בגוף האישה עשויים להיות רגישים מאוד, ובפרט מדובר בשדיים (במיוחד אצל נשים מניקות אבל לא רק).

בהתאם מגע שבעבר היה נעים לאישה עלול להיות כואב ומלחיץ, ועל כן נדרשת תקשורת פתוחה לחלוטין – כשהאישה מרגישה בנוח לשתף את הגבר בכל החששות, הלבטים והקשיים, והגבר קשוב לגמרי לכל אלה ומתנהל ברגישות מרבית.

איך מוצאים זמן לסקס?

סוגיה נוספת שמעסיקה זוגות רבים אחרי הלידה היא איך בכלל למצוא זמן פנוי לטובת סקס, שהרי גם הלילות בחלק גדול מהמקרים מופקעים לטובת העולל.

התשובה: לרוב התינוקות יש סבא וסבתא, שישמחו (לפחות בדרך כלל…) לקבל את האוצר היקר לכמה שעות ולפרגן לכם זמן פנוי אך ורק לעצמכם.

בדרך זו גם תוכלו לתרגל פרידה קצרה מהתינוק ושחרור אמיתי שלו ושלכם, וגם ליהנות מסקס בלי להיות במתח שמא עוד רגע התינוק מתחיל לבכות וצריך ללכת לראות מה הוא רוצה.

בדרך לסבא וסבתא כדאי להצטייד בקונדומים של דורקס ובביגוד סקסי, ובעיקר במצברוח מתאים לסקס איטי, נינוח ומענג.