נדל"ן לפי אמיר יקותיאל

כדי לדעת טוב איך עובד נדל"ן בארץ ולהבין את התחום במלא היקפו, לא מספיק רק ללמוד את התחום, אלה ממש לעבוד בו מבפנים. היזם אמיר יקותיאל מכיר את הנדל"ן מכול הכיוונים בזכות ניסיון של למעלה מ20   שנה. בשנת 1993 הקים היזם אמיר יקותיאל ביחד עם אחיו את "קבוצת יקותיאל" ובמשך השנים היו השניים אחראים לעשרות  פרויקטים ברחבי הארץ. בזכות הניסיון רב והמקצועיות בתחום מאמין אמיר יקותיאל שהגיע הזמן לשינוי בתחום הנדל"ן בארץ אך מצד שני שהמצב הקיים יכול להמשך עוד שנים.

מחירי הדיור:

בעקבות העלייה בהמשך הביקוש לדירות במרכז, נשאלת לא פעם השאלה מתי זה ייעצר. הרי עד כמה יכולים לעלות מחירי הדיור, בעיקר באזור המרכז אך גם בכול הארץ? אמיר יקותיאל אומר שלפי דעתו המחירים לא ירדו בשנים הקרובות, אלה להפך. אנחנו מדינה קטנה יחסית הוא אומר, עם כמות קרקעות של יכולה לגדול וכולם רוצים חלק מהקרקע וככול שיהיה ביקוש תהיה עליית מחירים. הוא לא מאמין שמע"מ 0 זה הפתרון והוא בכלל חושב שזה מהלך פוליטי בלבד שאין ממנו באמת,  בכדי לתת עזרה אמיתית בהורדת המחירים. אחד הפתרונות שלו בנושא זה להוריד את היטלי ההשבחה מה שיגרום לירידת מכירים ויוריד עומס מבעלי המקרקעין.

בנוסף טוען היזם אמיר יקותיאל שעומד בראש קבוצת AMY  כי השינוי הדמוגרפי והביקוש לדירות ונכסים באזור המרכז לא ירד אלה יעלה. תל אביב טוען אמיר יקותיאל, תהפוך למרכז של בילויים ועסקים כמו ערים גדולות אחרות באירופה לדוגמה לונדון, מילאנו, טוקיו שביפן  או ניו יורק שבארה"ב. האמת היא שתל אביב כבר ככה ובעוד כמה שנים או שלא יהיו יותר מקומות לקנות בעיר או שפשוט לא ירצו לגור בה. במקרה כזה, הערים הקרובות יהיו אלטרנטיבה עדיפה והמחירים באזורים האלו יעלו בעקבות הביקוש הרב. כבר היום אפשר לראות את זה קורה בהוד השרון, הרצליה, קרית אונו ועוד…עוד אומר היזם אמיר יקותיאל כי העלייה והמשקיעים הזרים לא ירדו לה ההפך. הרצון של עולים ומשקיעים לקנות באזור המרכז תמשיך את מגמת עליית המחירים כי פשוט אין קרקעות פנויים נוספים שאפשר לפתח באזור.

פרויקטים חברתיים:

העו"ד אמיר יקותיאל מאמין גם בהשקעה בפרויקטים שמקדמים עזרה לסטודנטים מתוך הבנה כי סטודנטים הם כוח כלכלי לאזור שיכול לתת תנופה במקומות העבודה למשל, עזרה לקהילה, תרבות פנאי ועוד..בעקבות הראייה הזו  הקים היזם אמיר יקותיאל פרויקטים בהוד השרון, נתניה, כפר סבא ותל אביב. מקום שיש בו צעירים הוא אומר תביא לתנופה כלכלית בכול העיר ויגרום לאוכלוסיה מגוונת להגיע לעיר ולהשתקע. מלבד העזרה לסטודנטים, הפרויקטים האלו גם אמורים להיות רווחים ולהחזיר את השקעה. הוא לא מפחד שהפרויקטים לא יצליחו, אלה להפך אמיר יקותיאל מאמין שזה גם אפשרי לתת מחירים נוחים יחסית ועדיין להרוויח תשואה יפה.