סובחי טנוס – איש של כבוד

הוא נולד בנצרת למשפחה יוונית-אורתודוקסית שהייתה מעמודי התווך של הקהילה, בנה את עצמו בעשר אצבעות תוך שהוא לא בוחל בשום עבודה בענף הבנייה, וכל מי שבא איתו במגע כולל מתחרים עסקיים מסכים שהוא איש של כבוד – זהו סובחי טנוס, קבלן מבצע ויזם נדלן שעשה חיל מבחינה עסקית והשכיל גם לשמור על יחסי אנוש חמים, מכבדים ומיטיבים עם כולם.

בלי מילים ריקות, ללא הבטחות שלא מתמלאות

עבור סובחי טנוס "כבוד" אינה עוד מילה שכדאי לנפנף בה אלא ערך מרכזי שמנחה אותו בכל צעד וצעד, הן בחייו האישיים והן במסגרת עסקיו הענפים בתחום הבנייה.

כקבלן מבצע מהשורה הראשונה בישראל – ב-2008 הקים סובחי את "STR נדלן" שבונה פרויקטים שונים עבור חברות כמו "גב ים", "שיכון ובינוי", "קניוני ביג", "SAP" ועוד – הוא מקפיד לא להתחייב על שום דבר מבלי להיות בטוח במלוא מאת האחוזים כי יוכל לעמוד בהתחייבות זו, ואכן כבר מימיו הראשונים בתחום התפרסם טנוס כאדם שמילה שלו זו מילה וכך גם כעת, כשעסקיו התרחבו במידה ניכרת. בפרט מצליחה "STR נדלן" לעמוד בלוחות זמנים, כולל כאלה צפופים ותובעניים, וזאת לשביעות רצונו המלאה של כל לקוח ולקוח, בין אם מדובר בפרויקט של עשרות אלפי מ"ר ובין אם בכזה קטן יותר (יחסית, כמובן).

במקביל רוחש סובחי טנוס את אותו כבוד בדיוק לפועלים שעמלים למענו על הקמת המבנים השונים. הוא מחויב לחלוטין הן לשלומם והן לרווחתם וכמובן מתגמל אותם בהגינות וברוחב לב ומבטיח כי לוחות הזמנים עליהם הוא מתחייב לא יהיו כאלה שיפגעו בעובדים. התמורה למדיניות מכבדת זו היא המסירות המוחלטת של הפועלים, ולא בכדי טנוס ידוע כמי שיכול לגייס גם תוך 24 שעות מאות עובדים, כולל בתקופות בהן שורר מחסור חמור בידיים עובדות בשוק הבנייה (וישנן לא מעט תקופות כאלה).

הנחלת הערכים גם לבנים 

שני עובדים החביבים במיוחד על סובחי טנוס הם שני בניו, ראיד ורמזי (אם כי הוא לא עושה להם הנחות אלא להיפך…)

רמזי התלווה לאביו מאז מלאו לו 18, למד ממנו המון ובנוסף רכש גם תואר ראשון במנהל עסקים (במרכז הבינתחומי הרצליה, שסובחי, אגב, נמנה על אגודת ידידיו). ראיד הוא האחראי על הפעילות של "STR נדלן" מעבר לים, ובפרט נזקף לזכותו חלק נכבד מהצלחת החברה בפולין.

במיוחד גאה סובחי טנוס בכך ששני בניו לא רק ממשיכים את דרכו מבחינה עסקית אלא מתנהלים לאור אותם ערכים המנחים אותו ובראשם כאמור כבוד ועמידה בכל הבטחה.

כרטיס ביקור רב רושם

את התוצאות של ההתנהלות המכבדת והמקצועית להפליא של סובחי טנוס ניתן לראות בכל רחבי הארץ וגם באירופה – וכפי שמצופה מאיש נדלן בכל רמח איבריו מזה למעלה מ-4 עשורים, מדובר בכרטיס ביקור רב רושם.

בארץ, בין השאר, מדובר בפרויקט גדול במיוחד שהיקפו כ-70,000 מ"ר, הנבנה בפארק מת"מ מערב (פארק עסקים מתקדמים והייטק בכניסה הדרומית לחיפה) עבור חברת "גב ים", בבניין המיועד לענקית התוכנה SAP ואשר נמצא ברעננה, במרכז משרדים ומסחר בהוד השרון (וליתר דיוק באזור התעשייה נווה נאמן השוכן דרומית לעיר המתפתחת) אותו בונה "STR נדלן" עבור קבוצת א.מ.י יקותיאל ובמרכז הקניות המודרני ביג בית שמש.

באירופה בנתה "STR" בגרמניה וברומניה, ובמיוחד בפולין, שם היא שותפה עם חברת "שיכון ובינוי" בחברה ששמה Asbud שנמנית על החמישייה המובילה של חברות הבנייה בעיר הבירה ורשה.