על אנשי עסקים ואמיר יקותיאל

להיות איש עסקים זאת לא חוכמה גדולה, לא מעט אנשים מחזיקים בעסק מסוים ומשקיעים בעסקים נוספים, יש כאלה שאפילו מחזיקים מספר עסקים ולכן הם מוגדרים אנשי עסקים. אך להיות איש עסקים בעל חזון ולהביא אותו לכדי מימוש, זה כבר עניין של עבודה קשה, יכולות, אינטליגנציה והרבה סבלנות.

ישנם לא מעט אנשי עסקים כאלה, מוצלחים יותר ומוצלחים פחות, אשר במהלך השנים התוו לעצמם חזון והוציאו אותו לפועל, בתחומים שונים. מן הסתם, לא כל תחום דומה לשני, יש תחומים בהם היכולת להוציא חזון לפועל היא אפשרית בעוד שבמקרים אחרים, דרוש עבודה קשה יותר. יש מקרים בהם השוק הוא לא תחרותי והתנאים הם קלים ובשלים, אז קל מאוד להיות פורץ הדרך או לפחות להצליח להוביל חזון מסוים, יש מקרים זה הפוך, התחרות קשה, התנאים לא בטוחים ולכן מי שמצליח להתוות חזון במקרים אלו, צריך לקבל את כל המחמאות האפשריות. דוגמא טובה לכך היא תחום הנדל"ן.

כידוע תחום הנדל"ן בישראל הוא תחום בעייתי ולא פשוט, הן בגלל שכמות הקרקעות היא מצומצמת, התנאים הבירוקראטיים הם בלתי אפשריים, האשראי מהבנקים הוא לא פעם נמוך וכן המחירים בשוק הם גבוהים אז לא כל אחד יכול לרכוש נכס. מי שהצליח בצורה חכמה בשוק זה, בזכות עבודה קשה וסבלנות הוא עו"ד אמיר יקותיאל.

איש העסקים אמיר יקותיאל אחראי על קבוצת AMY, קבוצה אשר מעסיקה בעלי מקצוע שונים כולל קבלנים, רואי חשבון, עורכי דין ועוד. הקבוצה אחראית על פיתוח פרויקטים של נדל"ן באופן בלעדי ובשיתוף גורמים נוספים באזור השרון. הקבוצה אחראית על בניית פרויקטים של מגורים לגילאי 50 פלוס וכן לסטודנטים, כמו כן היא אחראית על פרויקטים נוספים של מגורים לקהל של משפחות וזוגות צעירים. לצד פרויקטים של מגורים היא אחראית גם על פרויקטים מסחריים ועסקיים.

מדוע ההצלחה של היזם אמיר יקותיאל היא ייחודית

לכאורה יש לא מעט יזמים וקבלנים שהצליחו להתבסס בתחום הנדל"ן. אך ההצלחה של הקבלן אמיר יקותיאל היא ייחודית ממספר סיבות.

ראשית, הוא אחראי על פרויקטים באזור השרון, האזור המתפתח ביותר בישראל. אנחנו יכולים לראות פרויקטים של חברת AMY בהוד השרון, נתניה, הרצליה ובמקומות נוספים. כלומר מדובר על אזורים תחרותיים ולא פשוטים ובכל זאת החברה מצליחה לבנות שם, למלא את הפרויקטים שלהם והכל באמצעות בנייה באיכות הגבוהה ביותר.

שנית, מדובר על חברה קטנה באופן יחסי, לא מדובר בחברה שזוכה לתקשורת רחבה כמו חברות אחרות ולא לאשראי בלתי נגמר מהבנקים. עם זאת היא מצליחה להעמיד פרויקטים איכותיים בזכות עבודה טובה ונאמנה של אנשי החברה, וכמובן בזכות חזון של היזם אמיר יקותיאל שעומד בראשה.

שלוש, החברה עובדת עם קהלים מגוונים ומעניקה ליישובים בהם היא בונה, אפיונים חדשים נוספים, היא מספקת לקהלים איכות חיים וליישובים בהם היא בונה, קהל תושבים חדש ואיכותי.