תחנות בחייו של שר שלום ג'רבי

שר שלום ג'רבי הוא מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי, הגוף אשר הוקם ב-2008 במטרה לרכז תחת קורת גג אחת את הפעילות הנרחבת של אלפי מתנדבים, שמסיבה כזו או אחרת אינם משרתים בצה"ל ומעוניינים לתרום לחברה בדרכים אחרות, חשובות לא פחות.

עוד לפני כניסתו לתפקיד זה, עבר ג'רבי, יליד 1969, בכמה וכמה תחנות, ואלה העיקריות שבהן.

ישיבת הסדר, גולני ואקדמיה

שר שלום ג'רבי נולד ב-1969 וגדל בכרמיאל, שהוקמה רק 5 שנים בטרם נולד והוכרזה כעיר 1986, כך שג'רבי חווה ילדות במקום קטן שמתפתח בהתמדה. אל העיר הצפונית הגיע שר שלום כילד עם משפחתו לאחר שאביו, הרב ציון ג'רבי, נענה לבקשה להקים בעיר מערך חינוך דתי.

הוא למד בישיבת כפר הרא"ה אשר בעמק חפר (ישיבה המשויכת לבני עקיבא, ואשר הייתה הראשונה לשלב לימודים לבגרות ביחד עם הלימודים התורניים), ולאחר מכן בישיבת ההסדר קרית שמונה. בהמשך מסלול ההשכלה של ג'רבי ניצבות שתי תחנות חשובות נוספות: תואר ראשון (בחינוך) ותואר שני (במדעי המדינה ומנהל ציבורי).

את שירותו הצבאי החל ג'רבי בחטיבת גולני, ולאחר מכן עבר לחיל השלישות, שבו התקדם בסולם הדרגות וכיום הוא רב סרן (במיל.).

ג'רבי מתגורר במצפה יריחו עם אשתו נילי ו-5 ילדיו, ועוד כדאי לדעת כי ג'רבי הוא אחד מנכדיו של מאיר יהודה גץ זצ"ל, אחד הרבנים הבולטים בתולדות מדינת ישראל ומי שמילא את תפקיד רב הכותל לאחר שחרור העיר העתיקה.

בני עקיבא והכניסה לעולם הפוליטי

שר שלום ג'רבי שכאמור למד בישיבת כפר הרא"ה שהינה אחת מהישיבות הוותיקות והמוכרות של תנועת בני עקיבא, מילא בתנועה אשר מנחילה לבני הנוער של הציבור הדתי לאומי בארץ את ערכי התורה והעבודה שורת תפקידים ובהם מרכז מחוזות.

במקביל החל בפעילות פוליטית, ושימש כמזכ"ל מפלגת המפד"ל (המפלגה הדתית לאומית שבין ראשיה בעבר חיים יוסף שפירא, יוסף בורג וזבולון המר). ב-2008 התמזגה המפד"ל עם גופים פוליטיים נוספים והוקמה מפלגת "הבית היהודי", שגם בה מילא ג'רבי תפקידי מפתח. לקראת בחירות 2009 אף הוצב ג'רבי במקום החמישי ברשימה, אולם המפלגה שהייתה בראשית דרכה זכתה רק ב-3 מנדטים והוא לא נכנס לכנסת.

גם מחוץ לכנסת המשיך ג'רבי בפעילות ענפה, הן במישור הפוליטי והן במישור החברתי, ובשנת 2010 מונה לעמוד בראש רשות השירות הלאומי אזרחי – תפקיד שבו הוא מביא לידי ביטוי את תפישת עולמו, אשר דוגלת בשילוב כל רבדי החברה, כך שכל אחד יוכל לתרום למדינה בדרכו.

בשנת 2012 נבחר שר שלום ג'רבי ע"י "בשבע" לאחד מ-100 האנשים המשפיעים ביותר במגזר הדתי לאומי.

שר שלום ג'רבי: יושרה ללא פשרותלמען החברה והמדינה

בשנת 2010, כשהוא בן 41, מונה שר שלום ג'רבי לתפקיד מנכ"ל רשות השירות הלאומי אזרחי.

במסגרת תפקידו זה אחראי ג'רבי על כ-18,000 מתנדבים ומתנדבות אשר מגיעים מכל מגזרי החברה בישראל: יהודים לצד בני הדתות האחרות החיים בארץ, חילונים וחרדים, תלמידי ישיבות ששירותם בצבא נדחה ושתורמים לקהילה, בני נוער בסיכון, צעירים בעלי מוגבלויות שלא מוכנים לתת לאותה מוגבלות לעמוד בפניהם ועוד רבים וטובים המבינים עד כמה חשוב לתרום לחברה בה אתה חי.

הרשות לשירות לאומי אזרחי מרכזת את כלל הפעילות בתחום, מפקחת על העמותות אשר מפעילות בפועל את המתנדבים והמתנדבות ואחראית גם על בחירת הגופים אליהם יגיעו הצעירים חדורי המוטיבציה והשליחות כך שתרומתם לחברה תהיה מקסימלית.

ג'רבי עצמו פעל רבות על מנת לאפשר למגזרים רבים ככל האפשר להשתלב בשירות, וכך למשל פתח אפיקים חדשים בפני בני המגזר החרדי אשר מעוניינים להתנדב.