ערן פולק מונה את העסקאות הטובות ביותר בהן היה מעורב עם HAP

תחום הנדל"ן מספק הזדמנויות רבות לביצוע עסקאות משתלמות במיוחד. יחד עם זאת לא כל עסקת נדל"ן אכן מניבה את הרווח הצפוי, וכדי לזהות את ההזדמנויות הטובות באמת ולהיזהר מאופציות שאולי נראות מבטיחות אבל בפועל טמון בהן יותר סיכון מסיכוי, נדרשת בקיאות בתחום וגם למידה בלתי פוסקת – ערן פולק מקרן ההשקעות HAPVENTURE, או בקיצור HAP, הוא דוגמה מצוינת ליזם נדל"ן שבזכות השקעה רבה והתפתחות מתמדת, וגם חושים חדים וחזון מגובש היטב, היה מעורב לאורך השנים בכמה וכמה עסקאות מוצלחות במיוחד.

הבניין הראשון בניו יורק

הפרויקט המשמעותי הראשון של ערן פולק – שאגב, תרם לקרן HAP גם את ה-P שבשם (זוהי האות הראשונה בשם משפחות. ה-H וה-A הן האותיות הראשונות בשמות המשפחה של שותפיו לייסוד החברה, אמיר חסיד וניר אנזל) – היה בניין בשכונת איסט הארלם שבניו יורק.

בנייתו של הבניין בן 6 הקומות הושלמה זה מכבר וכל הדירות אוכלסו, כך שהמשקיעים שחברו לקרן האפ כבר מימשו את ההשקעה וזכו לרווח נאה. בעיקר מהווה העסקה הוכחה טובה ליכולת של פולק וחבריו לזהות מגמות עוד לפני כולם ובהתאם לרכוש זכויות בנייה במקומות רגע לפני שהם הופכים טרנדיים. בדרך זו עלות הבנייה נמוכה יחסית, ואילו הדירות עצמן נמכרות במחיר גבוה כך שהתשואה מקסימלית. בהקשר זה כדאי לזכור שעד לפני כעשור, הארלם עדיין הייתה שכונה שמזוהה עם פשע ועוני, למרות המיקום האטרקטיבי שלה במנהטן, כשלמשל בשכנות לה שוכן קמפוס גדול של אוניברסיטת קולומביה וכמו כן ישנם פארקים רבים באזור (גם הבניין המדובר שוכן בין 2 פארקים, בסביבה ירוקה להפליא).

ההבנה כי מדובר באזור מתפתח שלקברניטי העיר יש אינטרס מובהק לשדרג, דבר שיוביל למשיכת אוכלוסייה חזקה לאזור ולעליית מחירים משמעותית, הנחתה את פולק ואת אנשי הקרן – והתוצאה: עסקה טובה במיוחד.

זיהוי הזדמנויות גם בארץ

משקיעים רבים חוששים מהשוק הבינלאומי בעקבות הפחד להתמודד עם חוזים ועסקאות באנגלית, ולכן מי שאינו מעוניין ללמוד בבית ספר לאנגלית יצטרך לזהות הזדמנויות בארץ. עוד לפני שייסד עם אמיר חסיד וניר אמזל את HAP, רשם ערן פולק כמה וכמה הצלחות נאות גם בשוק הנדל"ן הישראלי, בימים שעוד לפני עליות המחירים הדרמטיות שמאפיינות את השוק בעשור האחרון ואשר הפכו את ההשקעה בנדל"ן בישראל לבלתי כדאית.

בפרט היה מעורב פולק בפרויקטים למגורים ולמסחר בנווה צדק. באופן דומה להארלם, עד לפני כ-20 שנה נווה צדק הייתה שכונה מוזנחת בפאתי תל אביב, אולם האופי הייחודי שלה גרם לפולק להבין כי טמון בה פוטנציאל עצום. הוא היה אחד הראשונים להגיע לשכונה ומיזמי הנדל"ן בהם לקח חלק זכו לביקוש ער – כך שבמידה מסוימת יש לפולק חלק בלתי מבוטל ברנסנס שעברה נווה צדק ובהפיכתה לאזור האטרקטיבי ביותר בתל אביב כיום.

למה ערן פולק וקרן HAP מאמינים גם בניו ג'רזי?

אחת העסקאות הטובות ביותר של ערן פולק הייתה כאמור בניו יורק, ואז הקימה קרן HAP עוד מספר בניינים ב"תפוח הגדול". בשנת 2017 התרחבה הקרן לפעילות גם בניו ג'רזי השכנה, וזאת לנוכח הפוטנציאל הרב של המדינה שאולי נמצאת בצל של ניו יורק אבל גם כך מתאפיינת ברמת חיים גבוהה מאוד, יציבות כלכלית מרשימה, מערכת חינוך איכותית והזדמנויות רבות מבחינת נדל"ן.

הפוטנציאל של ניו ג'רזי והמוניטין הגבוהים של HAPVENTURE הביאו לכך שבתחילת קיץ 2017 גייסה הקרן תוך דקות ספורות סכום של 25 מיליון שקל, שמהווה חלק מהמימון של פרויקט רחב היקף במיוחד: מגדל של 42 קומות בעיר ניו ג'רזי, באזור שראש העיר מסב מתעשייה למגורים וגם מדרבן יזמים לבנות בו באמצעות מדיניות מיסוי ידידותית שבאופן טבעי מגדילה את התשואה הצפויה.